map
zobacz na mapie

Kronplatz Włochy

Region narciarski Kronplatz znajduje się we Włoszech w południowym Tyrolu koło miejscowości Brunico (Bruneck). Jest to region położony na pograniczu Alp i Dolomitów, co sprawia że mieszkańcy mimo tego że wciąż mówią po niemiecku będą w stanie zaserwować nam prawdziwą włoską pizzę.

Spot:

Cały ośrodek skupiony jest wokół jednej góry. Jednak wcale nie oznacza to że nie będziemy mieli tu po czym jeździć. Kronplatz oferuje 116 km wspaniale przygotowanych tras o różnym stopniu trudności. Ze szczytu o wysokości 2 275 m na różne strony poprowadzonych jest wiele ciekawych zjazdów. Począwszy od niebieskich „pól” na szczycie idealnych dla początkujących, poprzez szereg czerwonych tras o różnych długościach, aż po czarne trasy idealne dla wymagających narciarzy.

Najdłuższa z czerwonych tras (nr 16) ma 7 km i samotnie schodzi w dół doliny wprost do wygodnych (podgrzewanych!) gondoli w których spokojnie możemy odpocząć jadąc z powrotem na górę. Jeśli będziemy się do niej kierować z samego szczytu zaliczymy około 9 km zjazd. Jeśli chcemy pojechać do domu to dla naszej wygody, bezpośrednio przy końcu trasy znajduje się stacja kolejowa stworzona specjalnie dla narciarzy. Stąd „ski bus” na szynach zabierze nas prosto do domu.

 

Bardziej zaawansowani wyjadacze mogą zaspokoić swoje ambicje na dwóch długich czarnych trasach schodzących z samego szczytu aż na sam dół do Roproatino (1 Sylverster 4,95km i 4 Herrnegg 5,1km), albo wybrać się na czarne trasy do Picculinu (trasy może nie są zbyt długie 1,6 i 2 km, jednak ich nachylenie jest zdecydowanie „zadowalające” ;) )


Idealne miejsce do odpoczynku wciągu dnia zapewniają liczne bary i schroniska poukrywane przy trasach. Niewielkie drewniane domki oferują (zazwyczaj) pyszne jedzenie i miłą atmosferę.

Pod wyciągiem 103 pomiędzy trasami 7 i 8 znajduje się spory snowpark z hopami, boxami i raylami.

 


Jeśli samo Kronplatz wydaje wam się „za małe” warto wybrać się na wycieczkę w Dolomity. Kupując skipass należy wtedy kupić „Dolomiti super ski”. Skipass ten jest o 15 euro droższy jednak uprawnia nas dodatkowo do korzystania z wyciągów właściwie w całych Dolomitach. Jadąc samochodem na południe już ok 30 km od Kronplatz trafimy na region Alta Badia. Stąd możemy pojechać na nartach na Sella Rondę. Tu na nartach możemy przemieszczać się pomiędzy różnymi ośrodkami takimi jak Arabba, Canasei, Corvara. Awszystko to w otoczeniu pięknych widoków.  Jest to idealna atrakcja na jeden dzień. Z Arabby albo Malga Ciapela możemy również wjechać na Marmoladę.

 

 

 

Wybierając się z Kronplatz na Sella Rondę samochodem można dojechać aż Corvary i stamtąd zacząć Sellarondę. Jednak jeśli jesteście pewni swoich możliwości samochód można zamienić na narty już wcześniej w La Villa Stern, albo jeszcze wcześniej w Ciaminades. Jadąc drogą z Brunico do Corvary należy się zatrzymać na małym parkingu (po lewej) zaraz po tym jak zobaczymy przechodzącą nad drogą trasę.

Mieszkanie:

Jadąc na Kronplatz najlepiej wynająć samemu apartament w jednej z pobliskich miejscowości.

http://www.kronplatz.com/en/book-your-holiday/

Do większości z nich jeżdżą skibusy lub pociąg. Do stoków można również oczywiście dojeżdżać samochodem (parking przy stoku jest bezpłatny).

Więcej informacji znajdziecie na:

 

 

Cookies Policy text not set.