Na deskę jesienią do Leucate

O ile w sezonie letnim mamy do wyboru w Europie wiele miejsc do pływania, to z nadejściem jesieni liczba ta drastycznie spada z rożnych przyczyn. Zaczynając od tak poważnych jak fakt, że w niektórych miejscach (np. w Grecji) po prostu przestaje wiać, a kończąc na tak przyziemnych jak niechęć do wejścia do wody kiedy leje deszcz, a temperatura z trudem przekracza 10 stopni.

Chcąc, nie chcąc lato powoli dobiega końca. Jeśli niektórzy z was dopiero teraz szukają miejsca na jesienny wyjazd. Miejsca gdzie można by jeszcze popływać w blasku coraz słabszego już słońca i przyjemnych temperaturach. Pod uwagę na pewno warto wziąć Leucate.

Leucate dobrze się sprawdzi jako miejsce na wyjazd zarówno wrześniowy jak i październikowy. Bardziej "wytrwali" mogą spokojnie zahaczyć nawet o listopad. Średnia temperatura w tym okresie kształtuje się na poziomie pomiędzy 21 a 17 stopni. Co prawda w listopadzie spada już do tylko 13 stopni, ale na początku listopada powinno być jeszcze całkiem przyjemnie. Woda w jeziorze nagrzana po lecie dalej jest przyjemna, a Tramontana nie zawodzi i nie zwalnia przez cały rok. Jesienią statystyki wiatrowe wynoszą kolejno 55% wietrznych dni dla września i po 60% dla października i listopada.

Kemping Cap Leucate otwarty jest już od lutego do listopada, a domki na Mer Sable Solei od 22 marca do 11 listopada (w tym roku). Nie musimy więc martwić się o miejsce do spania. Pozostałe kempingi mogą być zamykane wcześniej np. kemping w la Franqui otwarty jest tylko do 15 września.

Zainteresowanym polecam nasz odświerzony opis Leucate i okolic.

Cookies Policy text not set.